stodola-svadba-oslava-vence-drevo-stromy-priroda-stolicky-dekoracie

Príroda je čím ďalej, tým obľúbenejším svadobným „doplnkom“. Niet divu, veď svojou prirodzenosťou vytvára úprimnému citu tú najdokonalejšiu kulisu. Prírodné svadby sú elegantné, útulné a nadčasové. Dokážu preniesť svadobčanov do skutočnej rozprávky, kde sa vďaka láske zelenajú háje a kvitnú halúzky. Poďte sa s nami pozrieť na skvostné drevené svadobné inšpirácie.

Stodola, ktorej žiaden milovník prírody neodolá

Isto ste si všimli, že v posledných rokoch to ľudí čoraz viac ťahá k prírode. Presýtili sme sa studených múrov a betónových pokrývok. Do prázdnych priestorov sa snažíme vniesť život prírodnými doplnkami. Preto je prirodzené, že mnohí snúbenci si na svoj veľký deň vysnívajú špeciálne priestory – napríklad stodolu, prípadne romantickú záhradu. Pri obrade ich namiesto slávobrány sprevádzajú storočné stromy, hostia sedia na lavičkách zo slamy a vzduch vonia kvetmi a drevom.

spolocenska-sala-stodola-osvetlenie-svadba-vyzdoba-drevo

Stodoly majú svoje nenapodobniteľné čaro. Paradoxne, kým príroda je dostupná každému, takéto stodoly majú svoju cenu. Ak chcete ušetriť, naplánujte si klasickú svadbu v reštaurácii a oznámte dekoratérke, že túžite po prírodnej svadbe vo vintage či vidieckom štýle.

TIP

Táto tematika vám otvára priestor vyrobiť si niektoré dekorácie vlastnoručne. Po svadbe si ich budete môcť nechať na pamiatku, alebo im za symbolickú cenu ľahko nájdete nových majiteľov.

Pláty z dreva hitom svadieb

Podnosy, tanieriky, tácky, čísla na stôl, tabule s rôznymi oznamami či odkazmi – využitie drevených plátov je naozaj široké. Je len na vás, akú úlohu im dáte na vašej svadbe.

kvety-vazy-dreveny-pen-svadba-zasadaci-poriadok-stol
Zdroj: deerpearlflowers.com
svadobna-torta-dreveny-pnik-svadba-kvety-kolac
Zdroj: elegantweddingvibes.com
menu-dreveny-pen-kvety-vaza-stol-svadba
Zdroj: weddinggomania.com

Sudy, ktoré spájajú osudy

Biele či červené, víno nesmie chýbať na žiadnej svadbe. Veľmi trendové sú v súčasnosti aj vínové sudy, ktoré slúžia aj ako dekorácia alebo ako barový stolík. Ozdobte sudy kvetovým aranžmánom, alebo okolo nich oviňte stuhy a krásnu dekoráciu máte hotovú.

vinove-sudy-candybar-sladkosti-kolace-tanieriky-svadba-zavesy
Zdroj: elegantweddingvibes.com
vinovy-sud-kvety-ruze-svadba-kytica-stolicky-drevo
Zdroj: elegantweddingvibes.com

Drevené boxy plné lásky

Ste praktický pár? Drevené boxy, resp. drevené debničky ako dekoráciu si isto obľúbite. Doma ich využijete ako odkladací priestor (napríklad na budúce hračky). Boxy tak budú strážiť nielen poklady vášho dieťaťa, ale aj príbeh vašej svadby.

fotografie-drevene-bednicky-svadba-kvetinace-kvety
Zdroj: tulleandchantilly.com
stolovanie-svadba-drevene-bednicky-kvety-tanier-sviecky
Zdroj: tulleandchantilly.com

Staré známe palety

Palety kedysi slúžili v prvom rade na prepravu. Nejakým spôsobom sa však prepravili až do našich domovov a transformovali sa na sedacie súpravy a konferenčné stolíky. A postúpili dokonca vyššie – dostali sa až na svadobné hostiny. Že sa palety na takú významnú udalosť nehodia? Pozrite si tieto inšpirácie a posúďte sami.

fotografie-svetielka-stena-drevena-paleta-svadba-strom
Zdroj: weddinggomania.com
fotostena-stolicky-palety-drevene-dekoracie-bednicky-fotografie
Zdroj: weddinggomania.com

Kam sa šplhá láska

Rebríky sú ďalším prvkom moderných svadieb, nad ktorými by sme ešte pred pár rokmi krútili hlavami. Dnes sú však doplnkom takmer každej vidieckej svadby.

rebrik-drevo-slama-kvety-svadba-dekoracie-stan-zahrada
Zdroj: bodasyweddings.com

Dvere do spoločného života

Odmontovali ste staré dvere? Len ich v žiadnom prípade nevyhadzujte! V našom magazíne sme vám už raz priniesli tip na čelo postele zo starých dverí. Tie sa vám však zídu aj na svadbe. Trošku ich zrenovujte, ošetrite ich olejom (olejom Belinka Oil Interier, ak ich využijete v interiéri alebo Belinka Oil Exterier, ak ich osadíte do exteriéru) alebo im doprajte kryciu farbu. Je na vás, aký dizajn zvolíte, no garantujeme vám, že výsledný efekt bude stáť za to.

stare-dvere-dekoracia-fotostena-drevene-bednicky-svadba-kvety
Zdroj: tulleandchantilly.com
vinovy-sud-drevena-brana-svadba-dekoracie-kvety-mladomanzelia
Zdroj: himisspuff.com

Konáre priamo z lesa na konci mesta či dediny

Ak si želáte prírodnú svadbu, tak si ju doprajte so všetkým, čo k nej patrí – aj s konármi priamo z lesa. Samozrejme, nie je jedno, ako vetvičky naaranžujete, preto si určite nechajte poradiť od dekoratérky alebo aspoň od známej s estetickým cítením. Určite sa bude cítiť poctená, že môže priložiť ruku k vášmu veľkému dňu.

vetvicky-stromu-drevo-dekoracie-sviecky-svietniky-svadba
Zdroj: smp.com
mladomanzelia-svadba-zavesy-drevena-brana-konare-kvety
Zdroj: smp.com

Drevené detaily, aby bolo všetko tip-top

Ak skutočne túžite po svadbe v prírodnom štýle, nespoliehajte sa len na drevený interiér alebo drevené dekorácie. Veď niekedy práve maličkosti dokážu najviac potešiť. Dajte si zhotoviť šikovnému výrobcovi drevené manžety, dreveného motýlika, alebo spečaťte svoju lásku drevenými obrúčkami, ktoré vám budú pripomínať svadbu po celý zvyšok života. O ich životnosť sa báť nemusíte, šikovní majstri ich ošetrujú kvalitnými nátermi na drevo, ktoré zabezpečia ich vodoodolnosť. Väčšina vám dokonca pri opotrebovaní náteru bezplatne obrúčku ošetrí.

dreveny-motylik-zenich-svadba-folklorna-stuha
Zdroj: svadobnemanzety.sk

A pre perfekcionistov tu máme skutočnú „vychytávku“, ktorá však nie je drevená v priamom zmysle – pozvánku na svadbu s dreveným dizajnom. Vaši hostia tak hneď pochopia, že sa môžu tešiť na krásnu uvoľnenú svadbu v prírodnom štýle.

dreveny-decor-svadobne-oznamenie-obalka-menu-pozvanka-kvety
Zdroj: masterthatweddings.com

Tak, čo poviete na tieto láskyplné drevené inšpirácie? Dali by ste si povedať?

Predchádzajúci článokSeriál DRUHY DREVA: Čerešňové drevo
Ďalší článokStromy v záhrade – nielen trávnik je zeleň

DISKUSIA

Prosím vložte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno