ČARO DREVA  – AMBASÁDORI

Drevo je ich život. Už roky sú ich pracovnými nástrojmi motorové píly, dláta, brúsne papiere, či kladivá. Práve na portáli Čaro dreva môžete nájsť obsah priamo z dielne šikovných a talentovaných ľudí a zároveň ambasádorov spoločnosti Helios Slovakia, ktorá už od jeho vzniku stojí za týmto projektom.

Drevozet

Drevozet

Za značkou Drevozet stojí rezbár Lukáš Záň. K drevu ako takému inklinoval už odmalička, keďže k práci s ním ho viedol jeho otec. Jeho výroba je zameraná najmä na exteriéry – konkrétne záhrady. Realizuje totižto originálne záhradné doplnky, akými sú napríklad dekoratívne drevené studne. Okrem toho sa ale sústredí aj na výrobu interiérových doplnkov z dreva, rôznych poličiek a podobne.

Zobraziť články
Pure Junk

Pure Junk

Tím v zložení Maja Demjanovičová, Ondrej Vavro, Matej Mičák, Michal Faktor je na Slovensku dobre známy. PURE JUNK sa venuje interiérovému a produktovému dizajnu v oblasti recyklácie odpadov. Okrem výroby nábytku sa venuje aj dizajnérskym návrhom interiérov a špeciálnym riešeniam pre komerčné firmy.

Zobraziť články
OP Wood

OP Wood

Drevené podlahy na celý život.

Zobraziť články
TTart

TTart

Tomáš Trúnek pochádza z malej dediny pri Trenčíne a venuje sa práci s drevom, ktoré mu učarovalo už v detstve, keď skúšal vyrezávať prvé ornamenty do dreva. Od svojich prvých výtvorov z detských čias, ktorými boli kŕmidlá a búdky pre vtáčiky, prešiel Tomáš k tvorbe drevených dekorácií, predovšetkým anjelov. Vyrába tiež drevené krížiky, srdiečka, či zvieratá.

Zobraziť články
Z fotky do dreva

Z fotky do dreva

Dávid Maliňák, bývalý profesionálny futbalista, je dnes známy najmä svojim projektom Z fotky do dreva. Vyrezávaniu do dreva venuje približne 7 rokov. Navštevoval strednú odbornú školu drevársku, so zameraním na dizajn a tvarovanie dreva.

Zobraziť články
Syndromdesign

SYNDROM DESIGN

Nie sú to len kusy nábytku, sú to unikátne dizajnové umelecké diela. Každý si ich osobitosti hneď zapamätá a zamiluje. SYNDROM DESIGN je o nápade, inšpirácii, ktorá autora vystihuje. S dielom od SYNDROM DESIGN vieš, že je vyrobený exkluzívne pre teba a nemá ho nikto iný na svete. Do výtvorov sú často integrované výrobky z dreva a legovanej ocele. Zdrojom je čo najviac materiálu odoberať zo slovenských firiem a recyklovať použité materiály.

Zobraziť články