Túžba po ekologickom životnom štýle a jedinečnom dizajne priviedla výrobcov módnych doplnkov k drevu. K jeho prednostiam patrí, že je mäkké, ľahko spracovateľné a dlhodobo udržateľné. Hodinky, pánske motýliky či slnečné okuliare – oživte svoj outfit štýlovými doplnkami z dreva.

Z lásky k matke prírode

Čoraz viac ľudí sa zaujíma o pôvod a etiku produktov, ktoré dennodenne používajú. Mladí ľudia chcú vedieť, ako a kde sa tento tovar vyrábal. Z rešpektu k našej planéte si volia materiál, ktorý je dlhodobo udržateľný. Namiesto plastov a kovu preferujú drevo, bambus alebo korok.

Kabelka kombinovaná s korkom (Foto: www.sashe.sk/tocar)

Na trhu nájdete dokonca aj krásne kabelky a tašky vyrobené z dreva či korku. Ide o podstatne ekologickejšiu alternatívu, než sú koža alebo plasty. Korok je navyše veľmi mäkký a tvárny materiál, ktorý svojimi vlastnosťami do určitej miery nahrádza kožu.

Každý kúsok je originálny

Každý človek je jedinečný. Ak teda chcete podčiarknuť svoju individualitu, prečo nenosiť originálne doplnky? Kovové alebo plastové hodinky určitého dizajnu vyzerajú navlas rovnako. Naopak, drevené hodinky sú vždy unikátne, a to vďaka štruktúre dreva.

Mimochodom, väčšina ľudí stále dáva prednosť doplnkom vyrobeným zo štandardných materiálov. Drevenými hodinkami sa okamžite odlíšite.

Drevo skombinujete s čímkoľvek

Drevené doplnky budú trendy, nech ich skombinujete s akýmkoľvek outfitom. Tieto sofistikované doplnky v neutrálnych farbách sa hodia k formálnemu aj ležérnemu štýlu. Výrobcovia väčšinou prichádzajú s minimalistickým dizajnom, vďaka ktorému vynikne prirodzená štruktúra a odtieň dreva. Čo tak doplniť svoj outfit o slnečné okuliare s dreveným rámom?

Dôraz na detail

Vďaka mäkkosti a poddajnosti dreva môžu dizajnéri popustiť uzdu svojej fantázii a vytvoriť skutočne výnimočné detaily. Dizajnéri šperkov experimentujú s prirodzenými farbami a štruktúrou rôznych druhov dreva a majú tiež možnosť vyskúšať všelijaké techniky. Obľúbené sú drevá z ovocných stromov, javora, smreka či exotického ebenu. Drevené náušnice z čerešne alebo náramok z hruškového dreva sa bude určite vynímať aj vo vašej šperkovnici.

Výrobcovia sú otvorení špeciálnym požiadavkám

Remeselní výrobcovia drevených doplnkov sú zvyčajne ochotní vyhovieť vašim individuálnym požiadavkám. Ak máte záujem o gravírovanie, iný odtieň dreva alebo chcete čosi pozmeniť na ponúkanom tovare, pravdepodobne nájdete spoločnú reč. Drevo je skutočne tvárne a pokiaľ nejde o mimoriadnu náročnosť úpravy, výrobcovia vám radi pripravia produkt na mieru.

Drevený motýlik (Foto: www.sashe.sk/yesman)

Aktuálnym trendom sú napríklad drevené motýliky, ktoré sú vyrobené z rôznych druhov dreva v kombinácii so saténom, hodvábom alebo bavlnou.

Drevo je trendy aj vo svete

Korkové kabelky, topánky, peňaženky či iné doplnky sú veľkým trendom v Portugalsku. Nenájdete jediný obchod s tradičnými výrobkami, ktorý by neobsahoval širokú ponuku produktov z korku.

Kabelka kombinovaná s korkom (Foto: www.sashe.sk/tocar)

Táto alternatíva kože je obľúbená vo viacerých krajinách sveta vďaka svojim vlastnostiam a najmä minimálnemu dopadu na životné prostredie. Ďalším obrovským trendom sú drevené hodinky. Momentálne vo svete „fičia“ hodinky MAM Originals. Aj na Slovensku však máme množstvo domácich výrobcov, ktorí vyrábajú drevené hodinky svetovej kvality.

Drevo bolo vždy súčasťou života človeka a veríme, že tomu tak bude aj v budúcnosti. Výberom drevených doplnkov si volíme zelenú budúcnosť pre náš svet. Všetci budeme profitovať, ak sa vysadí viac stromov korkového duba či iných drevín.

Predchádzajúci článok5 najčastejších mýtov o dreve, ktorým ste možno verili aj vy
Ďalší článokDrevorezba – ako sa ľudia naučili počúvať drevo
Budúca laureátka Nobelovej ceny za literatúru :-) Zatiaľ „markeťáčka“ a copywriterka, ktorú baví cestovanie, knihy, joga a najmä písanie. Fascinuje ju príroda, usiluje sa žiť ekologickejšie a k jej zvláštnym hobby patrí voľnočasové štúdium paleoantropológie.

DISKUSIA

Prosím vložte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno