Očarilo vás drevo natoľko, že máte chuť vymyslieť si vlastný projekt a vyrobiť si vlastnoručne drevenú dekoráciu? Prinášame vám zopár tipov na drevené produkty, ktoré zvládnete spraviť aj ako amatéri v domácich podmienkach.

Dekorácie dokážu pozdvihnúť interiér, obzvlášť, ak sú vyrobené z osvedčeného materiálu, akým je drevo. Drevo je nadčasovým materiálom, ktorý sa v podstate objavuje v interiérových trendoch v rôznych podobách už celé desaťročia. Pre túto sezónu je napríklad „in“ mix svetlého a tmavého dreva. Ak nechcete míňať zbytočne veľa peňazí na nové dekorácie v tomto štýle, vyrobte si vlastné a originálne v domácich podmienkach.

V kuchyni

Kuchyňa bola odjakživa doménou dreva, stačí si len spomenúť na drevené taniere a misky, z ktorých jedli naši predkovia, či varešky a dosky na krájanie, ktoré v kuchyniach používame dodnes. Čo si do tejto miestnosti môžete zhotoviť svojpomocne? Napríklad drevené „podšálky“ pod poháre. Vďaka nim môžete konečne zabudnúť na krúžky od pohárov na stole, ktoré nejednu gazdinku privádzajú k šialenstvu. Tenký kmeň či konár narezaný na kolieska využijete aj ako „podložky“ pod sviečky. Takéto dekorácie dokonalo korešpondujú so severským štýlom. Z pekného kusu dreva si viete do kuchyne vyrobiť aj vlastný lopár alebo servírovaciu dosku.

TIP

Drevené kuchynské predmety nezabudnite ošetriť. Zvoľte si však prírodné prostriedky, ktoré môžu prísť do styku s potravinami. My odporúčame BELINKA BIO olej na drevo v styku s potravinami.

V obývačke

Obývacia izba je miestom, kde sa obklopujeme predmetmi, ktoré o nás veľa vypovedajú. Stolík zo starých paliet našpekáva, že tu bývajú ľudia, ktorí myslia ekologicky a aj zo zbytočných vecí vedia vyčarovať niečo krásne. Konár s textilnými káblami a retro žiarovkami „edisonkami“ namiesto klasického lustra zase reprezentuje kreatívneho a odvážneho ducha domácich. Pri výrobe drevených dekorácií neobíďte ani steny v obývačke – drevený kríž na stene či jednoduché poličky v tvare trojuholníkov vám privodia spomienky na krásnu prácu s drevom vždy, keď vám na ne padne zrak.

Zdroj: hirerush.com

V spálni

Vyskúšajte namiesto klasického nočného stolíka niečo originálnejšie. Drevený klátik vnesie do spálne kúsok prírody. Zospodu k nemu môžete prirobiť kolieska pre ľahšiu manipuláciu. Ak si trúfate, namiesto využitia jeho naturálnej podoby môžete na ňom vyskúšať techniku opaľovania dreva, ručného kartáčovania, morenia a patinovania. Ručíme vám, že výsledkom bude originál, ktorý nenájdete nikde inde. Svoju polovičku môžete prekvapiť aj vlastnoručne vyrobeným dreveným podnosom so štýlovými koženými úchytkami. Víkendové raňajky do postele tak povýšite na nový „level“!

Zdroj: tokkoro.com

V detskej izbe

Nejeden rodič nám dá za pravdu, že sortiment produktov pre bábätká je dnes taký široký, že pre ne kúpite naozaj všetko. Aj veci, o ktorých sa kedysi mamičkám ani nesnívalo. O to viac si potom v záplave konzumu budete vážiť vynaložené úsilie a ručnú prácu. Pre mnohých oteckov bude výroba drevenej hrazdičky pre prvé bábätko aj emotívnym procesom. Na uloženie hračiek im zase môžu vyrobiť boxy zo starších drevených debničiek, ktoré natrú veselými farbami. Pripevnené kolieska umožnia posúvať ich po detskej izbe podľa potreby.

TIP

Drevené výrobky v detskej izbe ošetrujte nátermi vyrobenými z prírodných rastlinných olejov. Príkladom je BELINKA Oil Interier BIO olej na drevo, ktorý je vhodný na ochranu detského nábytku.

Zdroj: renacciforohiofirst.com

Náš tip na záver

Láka vás práca s drevom, ale nepovažujete sa za šikovných domácich majstrov? Nevadí! Na trhu nájdete veľké množstvo polotovarov vyrobených z dreva alebo príbuzných materiálov (MDF, preglejka, sololit), ktoré môžete dotvoriť technikami, ako dekupáž a maľba, či inými kreatívnymi spôsobmi.

Predchádzajúci článokAnketa: Prečo je drevo krásny materiál?
Ďalší článokSeriál NAKUPUJEME: Výber vhodného sanačného prostriedku
Copywriterka a príležitostná bojovníčka za práva všetkých, ktorí to potrebujú. Obdobia hyperaktivity a workoholizmu strieda s fázami leňošenia, počas ktorých niečo varí, pečie, brúsi, zariaďuje, číta alebo si všetko z toho len predstavuje. Ako najstaršia z kopy detí má mierne sklony k diktátorstvu :-)

DISKUSIA

Prosím vložte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno