preco-je-drevo-uzasny-material

Drevo je drevo. Toto tvrdenie ste počuli už veľakrát, no možno ste doteraz nepostrehli jeho pravú podstatu. Je materiálom, po ktorom radi siahajú nielen profesionáli, ale aj domáci majstri. Prečo? Pre jeho dobré vlastnosti a relatívne ľahkú opracovateľnosť. Ak už je drevený predmet hotový, jednoducho ho vieme ošetriť. Ak je starý a poškodený, vdýchneme mu nový život zreštaurovaním.

Drevo je konštrukčný materiál vhodný na použitie vonku i vnútri. Doma z neho máme vyrobený nábytok, podlahy, dvere, okná, obklady, hračky, kuchynský riad, ale aj umelecké dizajnové predmety a štýlové módne doplnky. Ak sa nám z nejakého dôvodu nepáči jeho pôvodná farba, vieme ju jednoducho pozmeniť. Už sme vám ale prezradili dosť. Viac o tomto obľúbenom materiáli si prečítajte v infografike. Ak máte chuť uchovať si ju, naspodku si ju môžete aj stiahnuť.

Predchádzajúci článokUžite si pekné chvíle na terase – postarajte sa o pochôdznu plochu
Ďalší článokSlovensko ukrýva svetovú raritu – drevené kostoly
Tím Čarodreva tvoríme my: milovníci prírody, ekológie, turistiky, dizajnu, architektúry, ale aj zruční majstri, ktorí našli vášeň v renováciách. Ochrannú ruku nad nami drží Ing. Stanislav Košúth, PhD., ktorý sa venuje práci s drevom asi od svojich 15 rokov. Maturoval na Strednej priemyselnej škole drevárskej vo Zvolene v odbore Výroba nábytku. Na Technickej univerzite vo Zvolene pokračoval štúdiom v odbore Drevárske inžinierstvo. Na pôde svojej alma mater niekoľko rokov pracoval ako technik a vedeckovýskumný pracovník. Neskôr sa venoval výrobe nábytku a jeho montáži, od postelí a komôd, až po kuchynské linky. V súčasnosti síce pracuje v inom odvetví, ale výroba nábytku zostala jeho veľkým hobby. Okrem toho rád chodieva na turistiku a venuje sa hubárstvu.

DISKUSIA

Prosím vložte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno