Keby vedela hovoriť, určite by mala o čom. Kto okolo nej prešiel, kto si na ňu sadol, o čom sa rozprávali, koľko ľudí spojila a koľko rozdelila?

Aby však mohla uchovávať ďalšie čarovné príbehy, potrebovala obnovu: obrúsiť, naimpregnovať a lazúrou ochrániť pred zubom času. Zvládla to pomocou rúk rezbára Ing. Martina Heczka a náterov od spoločnosti HELIOS Slovakia s.r.o.

TIP

Lavičku sme ošetrili Bori impregnáciou s biocídom a Bori nestekavou gélovou lazúrou.

Predchádzajúci článokInfografika: Z histórie drevených výrobkov
Ďalší článokVideoinšpirácia: Kúsok lesa u vás doma
Tím Čarodreva tvoríme my: milovníci prírody, ekológie, turistiky, dizajnu, architektúry, ale aj zruční majstri, ktorí našli vášeň v renováciách. Ochrannú ruku nad nami drží Ing. Stanislav Košúth, PhD., ktorý sa venuje práci s drevom asi od svojich 15 rokov. Maturoval na Strednej priemyselnej škole drevárskej vo Zvolene v odbore Výroba nábytku. Na Technickej univerzite vo Zvolene pokračoval štúdiom v odbore Drevárske inžinierstvo. Na pôde svojej alma mater niekoľko rokov pracoval ako technik a vedeckovýskumný pracovník. Neskôr sa venoval výrobe nábytku a jeho montáži, od postelí a komôd, až po kuchynské linky. V súčasnosti síce pracuje v inom odvetví, ale výroba nábytku zostala jeho veľkým hobby. Okrem toho rád chodieva na turistiku a venuje sa hubárstvu.

DISKUSIA

Prosím vložte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno