infografika-velky-prehlad-druhov-dreva

Drevo vytvára atmosféru nielen v prírode, ale aj v našich príbytkoch. Zútulňuje priestor, poskytuje miesto na oddych, je nadčasovým a módnym doplnkom. Drevo je múzou rezbárov, stolárov, domácich majstrov, architektov či ľudí milujúcich ekologický život.

Existuje mnoho druhov dreva rastúcich na Slovensku i v zahraničí. Odlišujú sa štruktúrou, vlastnosťami, sfarbením aj využitím. V prípade, že sa rozhodujete pre určitý druh dreva, chceli by ste poznať jeho slabé a silné stránky, využitie, alebo sa len edukovať, túto infografiku sme vytvorili presne pre vás. Ak máte záujem, na konci vám ponúkame možnosť stiahnuť si ju.

Predchádzajúci článokAko vrátiť život starej skrinke
Ďalší článokDomáce drevo alebo exotika?
Tím Čarodreva tvoríme my: milovníci prírody, ekológie, turistiky, dizajnu, architektúry, ale aj zruční majstri, ktorí našli vášeň v renováciách. Ochrannú ruku nad nami drží Ing. Stanislav Košúth, PhD., ktorý sa venuje práci s drevom asi od svojich 15 rokov. Maturoval na Strednej priemyselnej škole drevárskej vo Zvolene v odbore Výroba nábytku. Na Technickej univerzite vo Zvolene pokračoval štúdiom v odbore Drevárske inžinierstvo. Na pôde svojej alma mater niekoľko rokov pracoval ako technik a vedeckovýskumný pracovník. Neskôr sa venoval výrobe nábytku a jeho montáži, od postelí a komôd, až po kuchynské linky. V súčasnosti síce pracuje v inom odvetví, ale výroba nábytku zostala jeho veľkým hobby. Okrem toho rád chodieva na turistiku a venuje sa hubárstvu.

2 KOMENTÁRE

 1. Zdravím!
  Veľmi pekná vecička pre ľudí ktorí nemajú taký prehľad o drevinách spolu s popisom, avšak mám jednu výčitku, na stiahnutie by som to spravil do formátu PDF, aby sa v tom dalo listovať a zaberalo by to aj menej mb 😎

  • Dobrý deň 🙂

   Ďakujeme veľmi pekne za pochvalu, ale aj za výčitku – pri tvorbe ďalších infografík, ktoré by boli takéto obsažné, už budeme počítať s možnosťou stiahnuť si ich ako PDF, aby sme vám to s nimi uľahčili 🙂

   Prajem pekný deň,

   Adriána z tímu Čaro dreva ?

DISKUSIA

Prosím vložte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno