drevo-chyby-ryhy-brusenie-okuliare-dielna-stolar-remeselnik-hoblik-ceruzka-opracovane-drevo

Drevo je materiál, z ktorého sa dajú pomerne ľahko odstrániť rôzne kazy. Navyše si pri tom obyčajne vystačíme s jednoduchým náčiním a bežne dostupnými prípravkami. V infografike vám poradíme, ako sa vyrovnať s najčastejšími nedostatkami.

Oprava dreva si síce vyžaduje čas, precíznosť a trpezlivosť, no väčšinou nejde o nič zložité a zvládne to aj začiatočník. Mnohé chyby vzniknú z neopatrnosti pri používaní dreveného výrobku. Ide o rôzne škvrny, napríklad od vody, alkoholu, vosku, či o spálené miesta. Pod iné chyby sa zas podpisujú známe faktory prostredia, ako sú UV žiarenie či vlhkosť. Tu sa stretávame najmä so zmenami odtieňa dreva, s prasklinami a obzvlášť neželanými hubami a plesňami. Viacerým chybám sa dalo predísť správnymi nátermi a pravidelnou starostlivosťou o drevo, no ak je problém už na svete, darmo plakať nad rozliatym mliekom. Treba sa pustiť do práce. Poďte sa teda pozrieť, ako odstrániť rôzne nedostatky – od škvŕn cez problémy s nátermi, drevokaznými škodcami až po praskliny a vytečenú živicu.

InfografikaStiahnuť infografiku

Predchádzajúci článokAko vyrobiť drevené pieskovisko pre deti? Nie je to nič zložité
Ďalší článokDRUHY DREVA: Exotickému ipe je v odolnosti ťažké konkurovať
Tím Čarodreva tvoríme my: milovníci prírody, ekológie, turistiky, dizajnu, architektúry, ale aj zruční majstri, ktorí našli vášeň v renováciách. Ochrannú ruku nad nami drží Ing. Stanislav Košúth, PhD., ktorý sa venuje práci s drevom asi od svojich 15 rokov. Maturoval na Strednej priemyselnej škole drevárskej vo Zvolene v odbore Výroba nábytku. Na Technickej univerzite vo Zvolene pokračoval štúdiom v odbore Drevárske inžinierstvo. Na pôde svojej alma mater niekoľko rokov pracoval ako technik a vedeckovýskumný pracovník. Neskôr sa venoval výrobe nábytku a jeho montáži, od postelí a komôd, až po kuchynské linky. V súčasnosti síce pracuje v inom odvetví, ale výroba nábytku zostala jeho veľkým hobby. Okrem toho rád chodieva na turistiku a venuje sa hubárstvu.

DISKUSIA

Prosím vložte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno