kolac-miska-tacka-drevo-ruka-obrus-rezbar

Od surového dreva až k drevenému riadu. Pozrite si video zachytávajúce zrod a ošetrovanie drevenej misky. Ak patríte ku kutilom, video vás môže nadchnúť natoľko, že sa pustíte do výroby vlastného dreveného skvostu. Ak ste majiteľom dreveného riadu, nezabúdajte ho vhodne ošetrovať, aby vám slúžil dlhé roky.

Tip

Na ošetrenie drevenej misky sme použili olej, ktorý je vhodný na drevo prichádzajúce do styku s potravinami – Belinka Oil Food Contact.

My obdivujeme zlaté ruky a trpezlivosť zručného rezbára ?

Čo by ste si z takejto misky vychutnali vy? Skúsili ste už zmajstrovať niečo podobné? Budeme veľmi radi, ak sa s nami o vaše odpovede podelíte v komentároch pod videom ?

Predchádzajúci článokVideoinšpirácia: Drevená stolička pre deti
Ďalší článokNajkrajšie drevostavby z rôznych kútov sveta
Tím Čarodreva tvoríme my: milovníci prírody, ekológie, turistiky, dizajnu, architektúry, ale aj zruční majstri, ktorí našli vášeň v renováciách. Ochrannú ruku nad nami drží Ing. Stanislav Košúth, PhD., ktorý sa venuje práci s drevom asi od svojich 15 rokov. Maturoval na Strednej priemyselnej škole drevárskej vo Zvolene v odbore Výroba nábytku. Na Technickej univerzite vo Zvolene pokračoval štúdiom v odbore Drevárske inžinierstvo. Na pôde svojej alma mater niekoľko rokov pracoval ako technik a vedeckovýskumný pracovník. Neskôr sa venoval výrobe nábytku a jeho montáži, od postelí a komôd, až po kuchynské linky. V súčasnosti síce pracuje v inom odvetví, ale výroba nábytku zostala jeho veľkým hobby. Okrem toho rád chodieva na turistiku a venuje sa hubárstvu.

DISKUSIA

Prosím vložte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno