Pri práci s drevom sú piliny a hobliny prirodzeným vedľajším produktom. Áno, produktom a nie odpadom. Ak si totiž pozriete naše tipy, ako piliny a hobliny zužitkovať, celkom ľahko im nájdete nové uplatnenie, z ktorého budete nadšení.

Ak pracujete s drevom, už isto viete, ako rýchlo sa dokážu piliny a hobliny hromadiť v pracovnom prostredí. Kopia sa pod nohami, padajú pod stôl, na náradie a zvyšujú prašnosť v dielni. Netreba sa však na ne pozerať cez prsty. Vznikali predsa vo chvíli, keď ste na svojom drevenom projekte vytvárali želaný tvar, krivky a jemnosť. Lenže čo s nimi? Podelíme sa s vami o najlepšie nápady. Existuje niekoľko praktických spôsobov, ako využiť piliny v záhrade a originálne aj na opravy, v domácnosti či pre potreby zvierat.

Predchádzajúci článok3 spôsoby, ako patinovať drevo
Ďalší článokLegendy plné stromov a dreva
Tím Čarodreva tvoríme my: milovníci prírody, ekológie, turistiky, dizajnu, architektúry, ale aj zruční majstri, ktorí našli vášeň v renováciách. Ochrannú ruku nad nami drží Ing. Stanislav Košúth, PhD., ktorý sa venuje práci s drevom asi od svojich 15 rokov. Maturoval na Strednej priemyselnej škole drevárskej vo Zvolene v odbore Výroba nábytku. Na Technickej univerzite vo Zvolene pokračoval štúdiom v odbore Drevárske inžinierstvo. Na pôde svojej alma mater niekoľko rokov pracoval ako technik a vedeckovýskumný pracovník. Neskôr sa venoval výrobe nábytku a jeho montáži, od postelí a komôd, až po kuchynské linky. V súčasnosti síce pracuje v inom odvetví, ale výroba nábytku zostala jeho veľkým hobby. Okrem toho rád chodieva na turistiku a venuje sa hubárstvu.